KONST / Litografier / Färglitografi 14332113
nr 1433 2113
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 162/360. Färglitografi, bildmått: 21x31, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:04:55
22 nov
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren